Знајте го вашиот циклус

Како што вели поговорката, „знаењето е моќ“и тоа уште повеќе се однесува кога станува збор за нашето здравје. Многу нови студии ја разгледуваат врската помеѓу…

Еден од највозбудливите моменти во животот на една девојка е почетокот на првиот менструален циклус. Овој настан е поврзан со многу прашања на кои секоја…

Многу дами со нередовна менструација се прашуваат како ќе забременат. Добрата вест е дека зачнувањето е секако можно. Можеби ќе потрае подолго од очекуваното, но…

Отсуството на менструација (аменореа) од една страна може да биде знак на среќа (бременост), од друга – причина за загриженост доколку не сте свесни за…

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.