План за оброци во третиот триместар

Придобивки за здравјето на жените:

Бадемово млеко: Содржи витамин Е и калциум, кои го поддржуваат здравјето на кожата и коските.

Чиа семиња: Богати со омега-3…

Придобивки за здравјето на жените:

Мисиркино месо: богато со протеини и малку маснотии. Содржи витамини од групата Б, особено Б6 и Б12, кои го поддржуваат…

Производи:

5 парчиња пилешки крилца

Сос по ваш избор (здрава опција може да биде мед сенф или домашен сос од домати)

1 чинија салата од…

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.