План за храна за првиот триместар

Здравствени придобивки:

Јајца: Богати со протеини, витамини (особено Б12 и Д) и здрави масти кои го поддржуваат растот на мускулите и функцијата на мозокот.

Цреша…

Придобивки за здравјето на жените:

Природен јогурт: Богат со пробиотици кои го поддржуваат здравјето на цревната флора и имунолошкиот систем. Богат е и со калциум…

Придобивки за здравјето на жените:

Авокадо: богато со фолати, витамин Е и здрави масти кои го поддржуваат репродуктивното здравје.

Јајца: Содржи висококвалитетни протеини, витамин Д…

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.