За Presto

Благодарение на неговата преосетливост, Presto може да пријави бременост дури и на 7-миот ден по сексот и на тој начин ја ублажува напнатоста од чекање уште една недела или повеќе.

Научи повеќе

За Oview

Oview е сигурен тест и лесен за употреба за одредување на најсоодветните денови за зачнување – кога е најголема веројатноста да се случи овулацијата.

Научи повеќе

За Floacid Meta

Folacid Meta ја гарантира ефикасноста на фолната киселина кај сите луѓе, вклучително и оние со MTHFR генетска мутација која го нарушува разградувањето и апсорпцијата на обичната фолна киселина.

Научи повеќе

Мисија

Мисијата на нашите брендови (Oview, Presto и Folacid Meta) е да обезбедат квалитетни производи за лесна и удобна употреба и да го поддржат секој чекор од патот до посакуваното бебе. Поддршка на оваа мисија е и нашата главна мисија – да им помогнеме и да ги поддржиме луѓето кои сакаат да станат родители, но кои наидуваат на потешкотии во овој пат. Кампањата „Повеќе Бугари за Бугарија“ е мисија која не возбудува и во која ги препознаваме нашите вредности и мисија.
Добротворната иницијатива на „Тројка на разсамване“ и Витоша радио им помага на семејствата кои копнеат по своето дете. Секоја година, преку големата акција на утринската радио емисија, ја изјавуваме нашата поддршка на паровите со репродуктивни проблеми во Бугарија.

Мисијата на „Повеќе Бугари за Бугарија“ обединува општествено одговорни бизниси, центри за репродуктивно здравје и лаборатории од целата земја за да им обезбеди на семејствата помош и поддршка во остварувањето на сонот за бебе. Мисијата на „Повеќе Бугари за Бугарија“ обединува општествено одговорни бизниси, центри за репродуктивно здравје и лаборатории од целата земја за да им обезбеди на семејствата помош и поддршка во остварувањето на сонот за бебе.

Блог

Она што му дава смисла на животот е создавањето на потомство. Понекогаш зачнувањето бара време. Иако медицината напреднала значително, не треба да се занемари фактот…

Бременоста е период полн со емоции, промени на различни нивоа, созревање и инспирација за нов живот. Ова е време кога парот се соочува со нова…

Една од причините за успешно зачнување е неутрализацијата на недостатоците на хранливи материи. Светот околу нас е полн со макро- и микронутриенти и витамини кои…

Како што вели поговорката, „знаењето е моќ“и тоа уште повеќе се однесува кога станува збор за нашето здравје. Многу нови студии ја разгледуваат врската помеѓу…

За многу парови, првите обиди да забременат се момент на среќа, возбуда, а понекогаш и мал стрес. Иако забременувањето може да се случи природно, за…

Еден од највозбудливите моменти во животот на една девојка е почетокот на првиот менструален циклус. Овој настан е поврзан со многу прашања на кои секоја…

Многу дами со нередовна менструација се прашуваат како ќе забременат. Добрата вест е дека зачнувањето е секако можно. Можеби ќе потрае подолго од очекуваното, но…

  Почетните обиди да се создаде дете може да предизвика многу позитивни емоции и возбуда. Почнувате да обрнувате внимание на децата на улица и да…

Отсуството на менструација (аменореа) од една страна може да биде знак на среќа (бременост), од друга – причина за загриженост доколку не сте свесни за…

Спонтан абортус, тоа е еден од најтажните и најтрауматичните моменти во животот на жената. Справувањето со болката, тагата и губењето на бебето е долг и…

Спонтаниот абортус  е многу трауматичен настан кој може да се случи на еден пар во обид да станат родители. Има големо влијание врз психата на…

Дали си подготвен да го зголемиш семејството и реши да почнеш да се обидуваш за бебе? За да може среќниот настан да се случи порано,…

Ако ја читате оваа статија, честитки! Веројатно ги преземате првите чекори за  да станете родители.  Зачнувањето е пресвртница во животот на секоја жена. Периодот на зачнување…

„Треба да почнам да пијам фолна киселина“ е една од првите мисли на секоја жена која дознала дека чека бебе и почнала да го планира…

Сакам бебе – психа

Ако сонувате за сопственото дете и се обидувате да забремените, но радосниот настан е одложен, причините за тоа може да се…

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.